Thursday, December 12, 2019

Imeline naine

Mina. Te ei usu. Juba enne ühtteist tulin voodist välja, tassisin pliidipuud tuppa. See võtab pea tund aega. Meil on köögis vastav koht, kus nad on riita laotud ja tahenevad. Ilus vaadata ka. Tühjendasin tuhanõu põllule ja orgaanikaämbri kompostihunnikusse, põletasin prahti, pesin koera hambaid ja panin ahju kütte. Siis heitsin muidugi taas voodile pikali. Raamatuga. Tove Janssoni "Kujuri tütrega".

Nüüd sättisin jõulutuled aknale. Muidu oli neid kolme akna tarvis, aga õnneks eelmiste jõulude ajal põlesid kaks komplekti läbi. Jumal tänatud!

Üleeile kohtusime ühes maaraamatukogus lugejatega. Noh, lugenud oli küll ainult üks naine, aga ta ütles, et kirjutagu ma ikka proosat. Säh sulle nüüd, Viia! Sääl polnud eriti luulearmastajaid. Küll istus aga laua ääres üks Päriskirjanik. Noh, ma pole ka eilne. Ei löönud verest välja ega midagi. Ajasin ikka oma asja. Selle Päriskirjanikuga on mul üks vana kana kitkuda. Olin selle sootuks unustanud. Kitkuks vaikselt ja sõbralikult edasi, aga ta pole mu sõbrakutset FB-s vastu võtnud. Pole ka eriti aktiivne sotsiaalmeedias ja võib-olla ei tahagi.

Homme lähme taas reisile. Lugejatega kohtuma.

Kuulge! Ei taha küll väga meeleheitlik paista, aga nii hea meel oleks, kui "Troopikamaja kärbeste osakond" pisutki elavamalt müüks. Mu kõige rõõmsam raamat. Ei mingit depressiivset ininat. Kinkige mõnele jõuludeks. Saab Apollost ja Rahva Raamatust. Kõige mugavam on muidugi internetipoest. Lingid kõik eelpool olemas, olen ju ennegi reklaaminud.

Tänan kõiki, kes on juba ostnud!

No comments:

Post a Comment