Friday, June 14, 2019

Absoluutselt imeline raamatuhange

Otsustasin, et pean selle Edise vasallilinnuse raamatu endale päriseks saama. Ei aita, kui vaid korraks läbi loen. Raamat on niivõrd põhjalik ja räägib ka minu koduküla ajaloost. Teostuselt kvaliteetne ja soliidne pealegi. Kaugelt näha, et kallis raamat.

Aga poes polnudki. Kirjutasin autorile, kes õnneks on mu feissbukisõber. Elagu FB!!! Ütles, et polegi vabamüügis, et saab ainult tiraaživaldaja käest. Kirjutasin järgmisele mehele, aga tema enam selles firmas ei töötagi, kuid telefoninumbri andis.

Nii ma telefoneerisin täna juba kolmandat korda. Mulle saadeti sekretär autoga järele, pakuti kabinetis  kakaod ja küsiti, et mitu raamatut soovin. Kolm, viis või seitse? "Üheainsa ikka!" hüüatasin pisut ehmunult. Raamatu sain muidu niisama, vahetuskaubaks oma raamatu eest. Mul oli ju ainult üks vastu anda, kümme korda pisem pealegi.

Homme põikab minu poolt läbi Marge. Siis saan murtudsüdame. Klaasist. Tehnika nimetust ei oska öelda ja Marget näen ka esimest korda.

Kas elu pole mitte lill? Mis tuletab mulle meelde, et kiviktaimla ja muud istutusalad on kõrvuni umbrohus ja täna pole mitte mingit tahtmist neid kraapima minna. Hirmus uni on, kavatsen kerra tõmbuda ja pisut tukastada pleedi all.

No comments:

Post a Comment