Monday, May 20, 2019

Aja kulg

Juba 20. mai! Mõtlesin, et lähen oma hingekarjast tema sünnipäeval õnnitlema, aga meeldegi ei tulnud enne, kui FB-s pilte nägin. Poleks viitsinud ka. Üldse ei taha jalga kodust väljagi tõsta. Pidevalt on midagi vaja teha. Täna isegi liigutasin end.

Kõik pokaalid on pestud ja kappi tagasi tõstetud. Vanad eest ära võetud puitaknad on teise kohta tõstetud. Kui keegi vajab, siis mul on 14 suurt laia ja 28 kitsast ruutu. Nee kitsad pole muidugi geomeetrilised ruudud, vaid ristkülikud, aga noh aknaruut on aknaruut. Nii et tulge järele ja viige ära.

Koera pärast on megad ümberehitused. Kuum on ju. Vana betoonpõrandaga laudahoonet koristasin, et ta saaks sääl kuumaga varjus olla. LOOMULIKULT koguneb kohutavalt träna, kuigi me oleme mitu koormat vanarauda viinud aastate jooksul ja mina lõket teinud, aga ikka. Inimene on kohutav prügi tootmise aparaat.

Ketti tuli pikendada nii, et ulatab ümber nurga vaadata ja maapinda kindlustada, et ta kõike üles ei kaevaks, sindrinahk. Karva pole ikka veel ajama hakanud. Maitea. Millal siis? Sügisel?

Ja üldse. Täna jooksmise ja mängimise ajal pani putku jälle. Kuidas nii saab? Ütlen ilusti, et ole minu juures, loobin rõngast, hüüan ja vilistan, kui läheb kaugemale, kiidan ja annan maiust, kui tuleb kutsumise peale. Ja siis, vaatab vilksti silmanurgast ja paneb metsa. Ja veel kaks korda, käis vahepeal tiigis jahutamas ja jälle metsa! Mina olen ka koer oma sünniaastalt ja tean, kuidas kodu hoida.

Oh, nüüd ma pean minema saunatuppa vaatama kardina akna ette ja pildid seintele tagasi panema. Võib-olla täna. Võib-olla homme.

No comments:

Post a Comment