Tuesday, March 19, 2019

Valgete südamete sadu

Juhtus see, mida ammu pole juhtunud - ma ei saanud silmatäitki magada. Emotsioone oli palju, aga ikkagi... Äkki ma lihtsalt unustasin õhtul tablette võtta. Kell kuus tulin lõpuks voodist välja. Jumalast valge päev õues. Teised magavad veel. Jõin kohvi ja sõin, et kella kümneni vastu pidada ja üks intervjuu ära teha ning katsuda enam-vähem adekvaatne olla.

Vaatasin oma sõbralisti läbi - kurvastavalt vähe valgete südametega profiilipilte leidsin. Ok. Mõistan, et kõik ei saa ega taha ega peagi end sildistama. Minugagi juhtus see esmakordselt. Paljud pole ehk kursiski või hoiavad lihtsalt eemale. Küllap oleksin isegi hoidnud, kui see poleks mind nii lähedalt ja isiklikult puudutanud.

Aga iga valge süda mu sõbralistis teeb rõõmsaks. Minu jaoks on see praegu kõva näitaja. Väga rõõmustas mind Triin Soomets oma südame ja luuletusega. Võimas naine! Eriti nii igaval taustal, kus kirjainimesed (need, kes minu listis), vaikivad targu. Imestan. Näitlejad ja muusikud näivad palju aktiivsemad, kuigi ka nende hulgas on kõrvalehoidjaid ja marurahvuslasi.

Jah, tunnistan ja tunnen, et rahvas on praegu suures plaanis vähemalt kaheks jaotunud. Ega minagi neid ühendada saa. Ju siis on asi nii kaugel. Nii palju saan küll teha, et viha ei õhuta, rõhun rohkem armastuse peale.

Eile Martin Helmet kuulates mõistsin, et olen oma valge südamega õige valiku teinud. Aborditeema on see, mida neil meestel (ja meestel üldse) ei maksaks puutuda. Vastata naistearstide seltsi kirjale sellise arrogantsusega üle õla - tapate sündimata lapsi ja rikute hippokratese vannet. Taolistest meestest ei saa ma mitte kuidagi lugu pidada.

Usaldan hoopis rohkem noori tarku naisi. Mõistlikke ja arenenud mehi ka loomulikult. Selliseid, kelle arvates ei ole naise koht pliidi ja rusika vahel. Selle mõtte lugesin kunagi välja ühe soome kirjaniku raamatust. Karm.

No comments:

Post a Comment