Friday, February 1, 2019

Uued teadmised

Oli õigus Sokratesel, kes väitis, et ta teab, et ta midagi ei tea. See teadmine tulebki aastatega. Kõige targemad inimesed maailmas on abituriendid, see ju vana tõde.

Ühesõnaga - olen sünnitanud neli last ja vaatan seriaali "Kutsuge ämmaemand" (mitte alati, aga kui juhun vaatama, siis vaatan) ning tean seda kuulsat käsku: "Kuuma vett ja rätikuid!" Ja ma pole kunagi mõelnud, et milleks?

Seda tean küll, et üks õige habemeajamine käib habemenoaga ja pärast lärtsatatakse kuumad rätikud näole, aga see on hoopis teine jutt.

KUI Natalia poleks mulle rääkinud, et talle 17 aastat tagasi pandi enne sünnitust kuumi rätikuid (Tallinnas), võib-olla poleks ma siis Elo Seliranna "Tormpuudlases" seda kohta välja lugenud. Mul endal pole mingit kogemust. Nõukaajal ei pandud mingeid rätikuid. OK. Aga TEADMINE oleks ju ikka võinud olla. Nüüd siis on.

Ja Doris Kareva "Unes nägin ma Eestimaad" lugesin ainult ühe eesmärgiga - leida sealt Kotinuka. Leidsin!

No päris nii ka polnud. Ma ikka nautisin sõnade rütmi ja illustratsioonide ilu ka.

PS. Kutsun ikka aeg-ajalt lugejaid üles endale sõbrakutset saatma ja pean nüüd küsima, et kas need briti ja araabia ja misiganes mehed, kes neid kutseid saadavad (mille ma käbe ära kustutan ja rämpspostiks märgin) on mu lugejad??? Guugel transleidivad siin iga jummala päev? :) :) :)

No comments:

Post a Comment