Sunday, January 20, 2019

Raamatud rotangkastis

Mul öökappi pole, on rotangist kast. Võtan nüüd selle raamatuvirna välja ja teen analüüsi ära. Niiehknii vajavad sorteerimist. Mis riiulisse, mis raamatukogudesse tagasi.

Katrin Pauts "Tulekandja" - jäi kusagilt silma, et lugege Pautsi. Selgus, et krimka. Lugeda ei suuda, aga nüüd tean vähemalt Katrin Pautsi kui Muhumaa krimikirjanikku.

Marje Ernits "Tapjakaev" - lugeda ei suutnud. Tean kirjaniku nime, aga lugenud polnud. Samas lugesin samalt autorilt "Lenda, lenda, lepalind" juba ainuüksi nostalgilise kaanekujunduse pärast. Lugesin kohe sõna sõnalt.

Carolina Pihelgas "Õnnekangestus" ja "Metsas algavad hääled" - ilusad luuleraamatud (kujunduse poolest), muidu ka huvitavad. Esimene lugemine sellelt luuletajalt.

Urve Tinnuri "Mu pihk on puu" - ka vist esimene lugemine autorilt, kuigi tean ta häid luuletusi varemastki. Palju riimi, peaaegu kõik, aga hea kerge riim. Sonette ei viitsi enam lugeda ja kaanelt võtaks selle suudleva paari maha.

Anneli Tõevere - "Poolkuuöö" ja "Heade aegade lõpp". Ohoo, need lähevad mu riiulisse, sest on pühendusega ja päriseks. Anneli on üks ilus inimene, mulle ta väga meeldib.

Marek Sadam "Tulbid ja bonsai" - nüüd ka siis loetud. Kohustuslik kirjandus ju.

Joel Haahtala "Täheselge, lumivalge" - hea, jääb kummitama, teadagi, miks... natside eutanaasiavärk...

"Vaikuse lävel. Luulet rasketeks aegadeks" - nojah.

Tõnu Õnnepalu "Kuidas on elada" - Õnnepalu meeldib mulle söögi alla ja söögi peale.

Madli Lippur "June/Julien" - kohustuslik kirjandus. Loetud ja linnuke kirjas.

Rohkem praegu polegi. Mul on tarvis üldsegi nõela välgutada, mitte kirjutada või lugeda.

No comments:

Post a Comment