Sunday, December 16, 2018

Naine punases sallis

Mitte ei mäleta, kas ma olen teile sellest juba rääkinud. Kui olen, siis nii ammu, et kõik on juba unustanud ja võime järgnevat täiesti uueks jutuks pidada.

Mõni aasta tagasi käisime Saka rahvamajas Indrek Kalda kontserdil. Ta oli koos pojaga, kelle nime praegu ei meenu, aga küllap te teate. Paul Kristjan? Noh, midagi sinnapoole.

Külm oli. Talvine aeg ja rahvamaja hõre. Kamin küdes ja mingi monstrum puhus ka veel sooja õhku, aga ikka külm. Nüüd tuleb meelde, et olen sellest kirjutanud küll. Kuidas ma meeste vetsus lõpuks sooja sain, sest see oli kuum nagu saun.

Õnneks oli mul hiiglapikk punane sall, mille mõlemas otsas kolm suurt palli. Tõesti kole suur, väga ebamugav kanda, aga vahel efekti pärast võib. Isegi sallist ei piisanud, kuigi seda andis mitu korda ümber keha mässida.

Ühesõnaga - pärast seda sündis luuletus, mille ma ka Indrek Kaldale saatsin, aga sinnapaika see jäigi. Siis millagi istusin klaveri taha ja tegin loole viisi. 2017. aasta mais laulis seda ja veel mõnda minu lugu ansambel AER mu luulekogu esitlusel. Ja nüüd tuli neilt plaat "Ingel ja Vanaema", kus ka see punase salli lugu peal.

Juutuubist leiate pealkirja "Naine punases sallis" alt. Ja KUI te seda kuulate, siis teadke, et täpselt nii kõik oligi, nagu laulus lauldakse. Ja kuulake ka muid lugusid. Esitluse video on juutuubis üleval.

No comments:

Post a Comment