Friday, December 28, 2018

Kaks ilusat raamatut

Pruukis mul vaid FB-s iniseda, et pole raha raamatuid osta (no põhirõhk oli siiski raamatukogude olulisusel, mitte minu raha vähesusel), kui padulugejast tütar kaks jõuludeks kinkis. Mõlemad kümnesse. Mõlemad ilusad.

Kristiina Ehin "Aga armastusel on metsalinnu süda". Olin enne lugenud METSLINNU, ilma a-ta ja see annab hoopis teise rütmi. Olin imestunud, et kaanele kuldtähtedega justkui hoopis teine pealkiri sisse pressitud. Imeilus kaanevärv, aga tagakaane teksti eriti lugeda küll ei näe.

Pean tunnistama (ükskõik, kuipalju olen end vastupidises veennud), et ilus kujundus ja kõva kaas on siiski väärtus omaette. Mõnikord muidugi piisab AINULT tekstist ja lisaväärtus pole oluline, aga siiski...

KUI ma peaksin veel kunagi mingi raamatu üllitama (viimase), siis seekord kõvakaanelise ja profi kujundatud. Pean Annega rääkima ses osas. Kas sa oleksid nõus, Anne? Ükskord sa nagu poole suuga lubasid. Jah, ma tahan ainult sind. Otsustatud.

Teine raamat on Veronika Kivisilla "Kuni armastus peale tuleb". Kõva ja puna-kuldne, aga kuidagi lihtsam ning südamlikum. Proosa. Olin Veronika jutte FB-s lugenud ja laikinud. Mulle meeldib see heatahtlik vaade elule ja asjadele.

Inimene, kes sõidab rongi ja bussiga, märkab palju enam, kui inimene autoroolis. Ja need märkamised loovad äratundmist.

Mõlemad raamatud vajavad veelkord lugemist, aga praegu võtan Jan Kausi "Kui mina ei ole mina", sest see tuleb varsti raamatukokku tagastada.

No comments:

Post a Comment