Sunday, November 11, 2018

Kolmas


KEEGI helistab Ädu-Neenu uksekella. Nüüd juba korrusmaja avatud planeeringuga väikekorteris, sest lapsepõlve maja jäi tee-ehituse ette ning see tilluke vammist söödud mälestusi täis ehitis lükati ümber ja Ädu-Neenu sai korteri, millega ta väga rahul on. Ei viitsiks tema maja kõbida või aiakeses küürutada. Aeg muutub ja Ädu-Neenu koos ajaga.

See, kes helistab, saab olla ainult ülalt naaber, sest vaid tema tohib niimoodi lambist ukse taga tiristada. Kui keegi muu tahab Ädu-Neenule külla tulla, peab ta kindlasti ette telefoneerima ja kui Ädu-Neenul pole tuju, siis ta kõnele ei vasta ja tagasi ka ei helista. Ometigi pole tuttavad teda hüljanud, nad aktsepteerivad Ädu-Neenu reegleid.

Ülalt-Liivi on käinud postkasti kontrollimas ja toob Ädu-Neenule kirja. Päris paberist kirja kohe! Tänapäeval. Kumbki ei suuda ära imestada. Kes tänapäeval käsitsi kirju kirjutab? Nemad küll sellist asja enam e tee. Ülalt-Liivi räägib paar sõna juttu ja siis on tal oidu ära minna, sest salapärane kiri näib Ädu-Neenut järjest rohkem huvitavat.

Ädu-Neenu teeb nüüd endale presskannutäie kanget kohvi, mida ta suhkru ning piimata joob, ja uurib veel mõnda aega ümbrikku, millele on väga kauni käekirjaga kirjutatud tema nimi ja aadress. Saatja andmed puuduvad. Käekiri on tundmatu. Või noh, kus sa meilide ja feissbukiajastul neid inimeste käekirju üldse teadki.

Ädu-Neenu keerab kirja püstiasendisse, vaatab vastu valgust ja lõikab siis otsa ettevaatlikult kääridega lahti. Paberinuga ju pole olemaski.

Ümbrikust kukub välja helesinine pastelse mustriga kirjapaber. Ädu-Neenu võtab paar kohvilonksu, seab end mugavalt diivanile, ja hakkab lugema.

Tere!

Mõtlesin väga kaua, kas seda kirja kirjutada või mitte. Siis läks mul veel aega, et Teie aadress saada, sest niisugust asja ei ole minu arvates võimalik ega ka sobilik teatada telefonis või FB-s, kuigi viimases oli Teid palju lihtsam leida.

Ma ei hakka keerutama ja pikalt seletama, lihtsalt ütlen, sest jõudsin lõpuks järeldusele, et Teil on õigus teada. Meeldib see Teile või mitte, aga Te olete vanaema. Mul on Mardiga POEG.


No comments:

Post a Comment