Sunday, October 7, 2018

Sedasi siis

Kas ma mitte ei lubanud enne sõitu, et mingeid reisikirju ei hakka tulema pärast sadade kaupa, et see on kole tüütu. Aga näed, ikka tuli. No mitte otseselt reisikirju küll. Ega saa pidama ju, kui emotsioonid nii keerlevad ja väljapääsu otsivad.

Ja kuna ka lugejaid oli, siis järeldasin, et huvitas. Teema on ju väga lai. Ei leidu vist Eestimaal inimest, kes mingitki pidi poleks repressioonidega seotud. Ja unustada ei tohi. Unustada ei saagi. Kus sa sellega!

Aga nüüd ma siis rohkem sel teemal ei postita. Toila raamatukogus on kuu lõpus reisijuttude rääkimise õhtu. Tulgu sinna, kes on kohalik ja keda huvitab. Põhjarannikust päriti, et kas ma neile ka kirjutan. Vastasin, et kirjutada praegu ei suuda, aga rääkida võin. Eks siis näis, teema ei aegu. Sobib hingedeajal ja isadepäeval ja alati.

Saatsin ära ka oma viimase käsikirja kirjastusele Paljasjalg "Eesti 100 luuleraamatut" sarjas. Pealkirjaks "Kuuekümne seitsmes paralleel". Seal on kaks osa - mu selle aasta luule kevadest sügiseni ja siis see Vorkuta värk. Kirjad isale, luuletused, mis kohapeal sündisid ja kaks reisiteemalist proosapala - Vorkuta rong I ja Vorkuta rong II. Ehk siis tulek ja minek.

Raamat tuleb vast kuu aja pärast. Keda huvitab, siis mu eelmised kolm raamatut on kirjastuse e-poes saadaval. Osta on kallis muidugi. Igas raamatukogus pole, aga nad saavad mõnest muust raamatukogust või ka kirjastuselt tellida, kui nõudlust on. Raamatukogudele müüakse poole odavamalt.

Mul on väga hea meel, kui te mu raamatuid loete. Selle viimase raamatu teises osas on pühendus:Pühendan järgneva
suure soojusega neile,
kel läbi oma eellaste
on samuti küll hirmvalus,
aga ometigi nii oluline side
Vorkuta või mõne muu taolise paigaga.

EESTI 100
ISA 105

No comments:

Post a Comment