Friday, October 12, 2018

Kirjanikud omavahel

Loen seda sarja kohe mõnuga. Mulle ju meeldib lugeda päriselust ja pärisinimestest. Kirjanikud tunduvad nagu isiklikud tuttavad ka pealegi. Näod teleekraanilt nähtud ja mõtted raamatutest loetud. Mõnda ka päriselus kohatud.

Hetkel on käes Peeter Sauteri "Põrsa paremad päevad". Maimu Bergi, Eeva Parki, Arvo Valtonit, Veiko Märkat ja Jaak Urmetit olen lugenud. Ilus kujundus on neil raamatutel. Mulle meeldib. Kuldtähed kõik sisse pressitud ja puha. Neli inglisulge kaanel. Ja arvamusVeiko Märkast paranes tuntavalt. Mitte kaane, vaid ikka jutu pärast.

Noh, mulle tundub, et tegu on intellektuaalse klatšiga. Kes kellega koos ja kus ning kuipalju jõi, mida halvasti või hästi ütles. Kes kellega lapsi sai ja vahekorras oli. Selline kullaprooviga kollane kirjandus, millest saab huvitavaid fakte välja loetud, mis aga kohe kahjuks ununevad.

Natuke sedamoodi ka nagu televiisoris, kus teleinimesed teevad saateid sellest, kuidas nad saateid teevad. Samamoodi teleinimesed omavahel. See on kohe päris igav. Kirjanikud on tuhat korda huvitavamad. Minu jaoks.

A muidu on kurb. Võtan Sauteri taas kätte.


No comments:

Post a Comment