Thursday, August 9, 2018

Tundmatu piirkond

Riikide nimekirja, kes mu blogi loevad, on ilmunud Tundmatu piirkond. Ah? Mida? Mu armas mees naeris, et tulnukad loevad mind või siis keegi teispoolsusest. Mis iganes. Kui meeldib, andke aga tuld!

Eile jäi kauaoodatud reis Kuremaa lossi ära. Evika just kiitis feissbukis seda etendust Juhan Liivist. Pidime Kuremaal kohtuma, aga mul põld ei raha ega võhma. Evikaga pidime kohtuma, mitte Juhan Liiviga. Noh Liiviga ikka ka ju teatud mõttes.

Kuremaa loss on mu perekonnaloos nii tähtis elemest, aga sees pole ma seal veel siiani käinud, kuigi mitu korda olen kavva võtnud. Aga noh, on mida oodata. Talvel vaevalt, et libeda ja pimedaga sõitma hakkame, ehk järgmisel suvel, kui jumal elu ja tervit annab. Just nimelt tervit. Nii ütlesid vanad inimesed.

Reisisime Kohtla-Järvele, kus ma sain raamatukogust Paljasjala luuleraamatuid. Hiljem jätkasin ülakorrusel akna- ja põrandapesu ja niiske puidu lõhna sissehingamist ning õnnelik olemist. Tänaseks jäi ka veel. Välja ei kavatse ninagi pista. Hommikul siiski jooksin põllule ja tõmbasin sibulad välja. Issand kui suured selle kuivaga!

Lasen neil peenral lamada, nagu peab. Kunagi varem pole seda teinud. Ja annaks jumal, et mul oleks meeles nad hiljem kokku korjata.Õh kuidas ma ei armasta sibulaid puhastada. Krõgisevad. Äkki õnnestub kellelegi kaela määrida. Kellele? Tüdrukud veel ei tule...

Homme tuleb Ama, aga mitte sibulaid puhastama. :)

No comments:

Post a Comment