Tuesday, July 10, 2018

Seitsmevennapäev

Avastasin, et muude töökeeldude hulgas on täna ka heinateokeeld. Aga või mina sellest hoolin! Ma läksin ikka ja niitsin maha viimase kõrge heina ning riputasin vikati järgmist suve ootama. Minu niitmised on seks korraks niidetud.

Niitmist on ka tunduvalt vähem, sest see nurk, mille me vanasti viimse kõrreni puhtaks kraapisime, kuulub nüüd tööstuspargile ja kasvatab läbipääsmatut võsa. Kaitseks tsivilisatsiooni liigse läheduse eest.

Ma vaatan nüüd tubades ringi. Võtan tolmulapi ja tolmuimeja ning proovin nendega ühtteist korda saata. Sean valmis toa, et homme kallis külaline vastu võtta. Üks ainus külaline korraga on lausa õnnistus.

Ja mõtlen sellest, et KUI suureks sotsiaalmeedia puhus selle maantee ääres sünnitamise. Ei, ma pole kindlasti sünnitusosakondade sulgemise poolt, aga üks ja sama sündmus erinevates kontekstides annab väga erineva tulemuse. Teel haiglasse sünnitusi on olnud alati ja jääbki olema. Mikko Fritze naine tegi aastaid tagasi sama triki ja siis oli raadios sellest lihtsalt vahva lugu ning tee äärde pandi mälestuskivi.

Idee oli selles, et muidu pannakse kive hukkunutele, tookord aga aga sündinule.

No comments:

Post a Comment