Thursday, May 17, 2018

Tulin just esinemast

Mulle meenub veneaegne multikas, kus paks kass räägib: "Tulin just Indiast. Te pole Indias käinud..."

No meeldib käia oma loomingut tutvustamas. Rääkimas oma kaheksast raamatust. Seal on kirjas midagi muud kui siin. Mõned asjad on duubeldatud ka.

Praegu on muidugi vale aeg, hooaeg lõpeb. Samas suvehooaeg just algab. Eelmisel suvel käisime näiteks Toila Rannasalongi (on ikka õige nimi?) avamisel minu luulega.

Lähedal ongi juba enam-vähem kõikjal käidud. Jõhvist 100 km raadiuses kohale sõita pole probleemi. Kaugemate maadega on nii, et mõni päev on ok, aga mõnikord üldse ei talu liikumist. Liikumistõbi on selle nimi.

Seega. Tulen meeleldi külla raamatukogudesse või muidu klubidesse või seltskondadesse, kes luulest hoolivad. Mul on näpuotsatäis proosat ka. Ma pole kallis. Ma võtan seda nagu reisimist ja uute kohtade avastamist. Kui tiba sõiduraha antakse, siis on väga hea. Kui ei anta, tulen ikka. Ja kui keegi raamatu ostab, siis on hoopiski tore.

Raamatuid eriti nagu polegi. Vanad kõik läbi. (Üldse ei meeldi, kui kätte jäävad.) Eelviimaseid on kümmekond ja viimaseid pole jaksanud kirjastusest välja osta, aga küll ma ikka ostan millaski natuke. Kolm viimast luulekogu on saadaval kirjastuse "Paljasjalg" e-poes ja Apollo e-poes. Kolekallid. Kirjastus ütles, et neilt saab odavamalt, nad ei võta saatekulu.

Ja "Luulekevad 2018" saatis kirja, et sain kolmandasse vooru ning luulevihikus ilmutatud. Saab siis imet näha.

1 comment:

  1. Tegelikult on Sadamasalong, aga see pole tegelikult üldse oluline :)

    ReplyDelete