Tuesday, April 10, 2018

Puhkepäev

Näe, jumal andis puhkepäeva, keeras õues kraadid madalaks ja pärast eilset suvesooja üldse välja ei meelita. Aknast tore vahtida, taevas on lambavillapilved ja tuul kõigutab männioksi.

Vannitoas teeb Sergei viimaseid töid nii vaikselt, et ma üldse ei kuule, mis on väga hea, sest ega ma kuulda soovigi.

Ma mõtlen töödele, mis mind õues ootavad. Üle aastate taas murukülv ja mullavedu ning mulle tundub, et ostsin vähe seemet. Maja ette külvan valge ristiku. Biopuhasti väljaulatuvate torude ümber istutan bergeeniad - need on mul kohe omast käest võtta, suurte varjavate lehtedega ning igihaljad.

Aga kõigepealt õunapuud. Selleks tuleb mootorsaag teritusest kätte saada. Juba helistati, et ongi valmis, aga mu armas mees ei saa järele minna, sest mina ei taha üksi kodus olla, kui töömehed majas. Selline lugu on minuga. Häda ja viletsus ning hammaste kiristamine (kas see on piiblist või kustkohast???)

Mingi müra kostab pidevalt. Ilmselt tööstuspargist. Seal läks kopp maasse ja puukeskus kerkib. Tundub suht süütu värk - lauahunnikud ja nii... Peaasi, et 24/7 töötavat suruõhuhaamrit ei ehitataks metsa taha.

Oojah! Kuulge, Venemaa ja Ukraina lugejad, kus te olete? Tüdinesite??? Kaardil on roheliste asemel nüüd kaks valget laiku. :( :( :(

No comments:

Post a Comment