Monday, April 9, 2018

Lõrisen

Ei ole nii, et maailm on ainult tervetele ja tugevatele. Täna käisin töötukassas töövõime hindamisel. Kõigepealt pidin end töötuks registreerima, sest ma ei tööta juba kuus aastat. MUL POLE AKTIIVSUSE NÕUE TÄIDETUD.

Ma ei tööta seepärast, et tervisliku seisundi tõttu puudub mul selleks soov ja füüsiline võimekus. Kus ja kes on see, kes eeldab, et seni töövõimetuspensioni saanud inimesed soovivad meeleheitlikult töötada? SIIS MA OLEKSIN JU SEDA KOGU AEG TEINUDKI. Kas midagi ei ole nagu valesti või ainult mulle tundub?

Igatahes oli minuga tegelev ametnik väga meeldiv ning toetav. Ootame ära ekspertotsuse ja siis vaatame edasi.

Lugesin just feissbukist, Jaak Känd kirjutab, et varsti on SAJA LOO proovid ning etendus ja kolme päevaga 100 uut tuttavat. Vat seda ootasin ka mina. Nädalaid tagasi selgus, et tervis ei lase mul kõigest sellest osa saada, kuigi olin aktiivselt osalenud stilistide töös ja endast ning oma riietusest fotosid saatnud. Ma tõesti südamest soovisin.

Nii juhtub. Ja kuidas sellele reageeritakse? KAOTATAKSE ABSOLUUTSELT SINU VASTU HUVI, ENAM KIRJADELE EI VASTATA. Kuigi projekti kandideerimisel ja ka intervjuul ma oma terviseprobleeme ei varjanud.

Ühiskonna asi on neid aktsepteerida.

No comments:

Post a Comment