Friday, March 2, 2018

Märts oli juba eile

Karm märts. Lea postitas aastataguse foto lumikellukestega tänasel päeval. Aastad pole vennad ja ilmamälu on imelühike.

+16 toas on täiesti normaalne ning aktsepteeritav. Välja ei taha üldse minna. Mingid sammud saan kätte ka tubades liikudes. Treppidest kõndides, küttepuid tassides.

Hoidsin Mörkkö öösel trepikojas. Peaasjalikult täiskuu ja metsloomade pärast. Mõlemad ajavad teda haukuma. Oli vaikselt, kaaslaseks mu vanad kingad, tema enda magamistekk ja kaelarihm, mille ta ise pimedas oskab seina pealt alla võtta. Nüüd selgus, et õige kuu on täna öösi. No vaatame, kus ta tahab olla - sees või väljas.

Mul endal on tunne, nagu peda kaugõppes enne sessi - loen Ilmar Talve "Eesti kultuurilugu". See on lugemissaali raamat, olen juba mitu korda pikendanud, enam ei viitsi. Veel 150 lk on jäänud.

Mu maailmapilti tekkis mitmeid korrektiive, aga mu lootuste aeg on jäänud nii kaugele minevikku - Karl XI aegadesse enne Põhjasõda. Vaevalt, et enam midagi muuta saaks. :) Aga vähemalt on ta nüüd üks mu lemmikuid. Ah, kõik oleks võinud teisiti minna...

Ja nüüd ma esitan teile oma lugejate pingerea selle nädala seisuga. "Nädal" on kahtlane mõiste, sest ma ei tea, mis hetkel saab käesolevast nädalast järgmine.

Eesti
Ukraina
USA
Hiina
Belgia
Iirimaa
Portugal
Hispaania
Venemaa
Prantsusmaa

Mida ma praegu näen? Horvaatiat polegi?

No comments:

Post a Comment