Tuesday, March 27, 2018

Maailma eest varjul 1

Pealkiri tundub väga tuttav. Ehk olen juba kunagi kasutanud, vat mitte ei mäleta.

Sisestasin oma käsitsi kirjutatud päeviku arvutisse ja kuna hetkel pole mul plaani ega jaksamist selle Alide päevikuga midagi ette võtta, siis postitan oma. Tegelikult on minu päevik vaid raam Alide omale.


Teisipäev 13-03-2018

Sisselogimine võttis vähemalt poolteist tundi. Nüüd olen lõpuks palatis. Väsinud. Heidan lihtsalt voodile. Sain just Milgamma tagumikku. Hästi süstitud, üldse polnud valus. Mäletan seda medõde eelmistest kordadest.

Issand, ma kaalun koos riietega 78, 3 kg! Minu 1, 76 pikkuse puhul võib seda normaalseks pidada, aga no kuulge! Parimatel päevadel olen ikka 10 kg kergem olnud. Tunnen end nagu üks suur mauk. Eile tabas mind kohutav magusasööst: tegin suure tassitäie väga magusat kakaod, hõõrusin neli munakollast suhkruga ja õhtul sõin veel 100 grammi neid piklikke veneaegseid karamellkomme, seest moosiga, mida tuli ekstra turu pealt otsida.

Sinitška jäi mulle kohe silma, sest tal on siniseks värvitud juuksed ja küüned ning ta käib kepiga, kuigi on minust ilmselgelt hulga noorem. Eestlane pealegi. Igal eestlasel on siin kulla hind. Selgus, et sööme ühes lauas. Sinitška tumesinisel hommikumantlil on VÖÖ! Minul küll ei lubatud hommikumantli vööd palatisse kaasa (teadagi, miks), kui ma esmakordselt siin viibisin. Pärast seda ma polegi enam proovinud. Haigla halattidel on takjad.

Alide päeviku võtsin kaasa, et mul midagi teha oleks. Kirjutan seda ümber, mõnest sõnast ei saa aru ka, käekiri pole kõige parem. Kavatsen selle ajaloolise üriku korralikult läbi töödelda. Kirjutan käsitsi, sest mu vana läppar töötab ainult vooluvõrku ühendatuna, aga SIIN pole palatites pistikupesasidki. Ega mulle meeldi mõte, et pean kogu teksti hiljem sisestama, aga hetkel ei lase end sellest häirida. Kirjutada on üle hulga aja mõnus ning käekiri ilus.

Palatis on uus naine! Pagan! Ülakorruselt alla toodud. Nüüd ootab mind ilmselt pidev venekeelne plära. Võib-olla homme vahetame ja saame Sinitškaga ühte palatisse. Tean juba, kui värvikas elu on sel värvukesel olnud. Raske lapsepõlv, Kaagvere, vangla, elu välismaal ja neli last. Mul on ka neli last.No comments:

Post a Comment