Wednesday, January 24, 2018

Parandage meelt

  1. aastatel võis Tallinna turul Estonia teatri juures, kirikutes ja palvemajades kohata korrektse välimusega keskealist meest, kes kuulutas väsimatult üht ja sama sõnumit: “Häda tuleb, parandage meelt! Häda tuleb Tallinna linnale ja kogu maale, armuaeg lõpeb, Tallinn põleb nagu küünal!”. See mees oli Tallinna turuprohvet Karl Reits (1885 – 1941), väsimatu Jumala sõnumi kuulutaja, kes pidi kannatama palju pilkeid ja mõnitusi, veetma avaliku korra rikkumise eest päevi arestikambris. Alanud II maailmasõda ja nõukogude okupatsioon näitasid, et prohvetil oli õigus …!
/internetist/

Ei kuulanud teda keegi, ei kuulaks ka mind, kuigi tahaks nõndasamuti hüüda. Inimesed on kohe nõnda loodud, et lähevad headel aegadel albiks kätte ära.

Hammaste kiristamine ja üleüldine vaenamine on minu jaoks ületanud juba igasuguse piiri. Ma ei kõla üldse originaalselt, sest sellest on oma feissbukipostitustes rääkinud küll Imbi, küll Reine, küll veelgi mõni.

Ma targu vaikin feissbukis, sest alateadlikult tunnen, et seda laviini enam ei peata. Inimkond kihutab hukku. Hõiskaval narridelaeval. Juba Artur Alliksaar teadis.

Isegi enda arvates VÄGA targad inimesed postitavad sellist, mis ajab lugejad tagajalgadele ning üksteise kõri kallale. Vist siis ei ole ikka nii väga targad. 

Aga noh, see mis peab, see tuleb niiehknii.

Parandagem meelt.

No comments:

Post a Comment