Monday, January 22, 2018

Mida teha küülikuga

Võta külmkapist välja, kui aeg on juba niikaugel, et hakkab halvaks minema. Hõõru himaalaja soolaga sisse ja riputa peale mingit uhket tüdrukute toodud piprasegu.

Vaata, mis veel maitseainekapis on. Näiteks majoraani ja üks kuivatatud cayenne piprakaun. Puista julgelt majoraani ja purusta piprakaun küüliku peale ning pese käed kähku puhtaks, et sa nendega jumala pärast silmi ei hõõruks.

Siis haki tublisti sibulat ja küüslauku, lisa need ka ning veel sorts õunaäädikat ja mõned törtsud mett.

Nüüd las seisab öö läbi, sest Annikky tuleb alles homme. Vahepeal käi Kohtla-Järvel luulet lugemas ja õhtul koju tulles koori ja tükelda umbes 20 väiksest porgandit (suured on otsas). Porganditega ei saa enne esinemist tegeleda, sest need võivad käed sitaks pruuniks määrida.

Mine peavaluga magama, näe halba und ja ärka kell viis.

Siis tassi küülikupott alt külmast üles kööki, lisa porganid ja pool pakki võid (päikesekuivatatud tomatitega) ja vett nii palju, et kogu kupatus kaetud oleks. Pista pott pliidi praeahju, kui Aimar on vahepeal tule alla teinud.

Küüliku puhul tuleks küpsemisprotsessi lõpul lisada ka rõõska koort, aga mina jätan selle vahele, kuna ei taha tulikuuma potti ahjust välja kiskuda vahepeal. Mulle kohe ei meeldi sellised asjad.

Pliidi peale pane veel koera jaoks nisutangupuder hauduma (nisutangud osteti kogemata, oder pidi olema), mida kavatsed ise ka mee ja piimaga süüa.

Vaata nüüd, et vaikne tuli ikka all püsiks ja kirjuta blogisse raport. Oota, teadmata, kas laps üldse tulebki, sest ta pole elumärki andnud.

Kas küülik sai maitsev või mitte, sellest kirjuta järgmises osas. :)

No comments:

Post a Comment