Friday, January 19, 2018

Leier lohises

Vaatasin eile poole silmaga Indrek Treufeldti saadet "Ehitades Eestit". Jutt oli Soomest - tunnelist ja ma ei tea millest veel. Mul oli tuju kolepaha. Mitte niisama, vaid kindlal põhjusel. Nüüdseks on probleem lahendatud. Inimeste hoolimatus või meelega pahatahtlikkus. Eile kulus seepärast mitu lisatabletti.

Novat. Ja siis natuke vaatasin. Seal oli kiriklik laulatus. Pruudil ma ei tea, mitmemeetrine leier taga lohisemas. Algul alatari ette minnes näis päris ilus, aga sealt ära sammudes hakkas asi juba inetuks kiskuma.

Üks suvaline kirju kleidiga mutt haaras sabast ja kandis. Mu vaimusilmas pidanuks olema kaks väikest valgesse riietatud tüdrukut hoopis.

Ühispildi tegemise ajaks sätiti need tüllikilomeetrid küll kenasti pruudile ümber jalgade, aga siis oli kaadris üks lapseke väljaveninud kleidikeses ja tumedates! sokkides rihmikute sees. Oh sa vaene lapseke küll! Kus su ema silmad olid?

Järjest hullemaks läks. Auto poole minnes väändus see pikk kangas lihtsalt nööriks ja peigmees tõmbas ukse vahelt sisse nagu suvalise kaltsu. Kolekurb oli.

Aga siis hakkasid tablad mõjuma, taarusin voodisse ja jäin magama nagu kott. Unes andsin algklassile muusikatundi. IKKA VEEL! Lapsed ei kuulanud mind üldse, nagu tavaliselt nendes unedes.

No comments:

Post a Comment