Tuesday, December 26, 2017

Tervitused Läänemaale

Ja sulle, mu anonüümne lugeja! Ühed jõulud olen ka sellel maal vastu võtnud. Karmid jõulud. Kui pärast tööd tahtsin külapoest jõulukraami osata, verivorsti ja muud, olid pood ammu kinni. Kodus (korteris) selgus, et see on külm, radikad vaid leiged. Ma ei olnud küll üksi nende jõulude ajal, aga see kõle külm ja pettumus on meeles.

Selgus, et vanamutt, kelle käes oli maja soojakraaan, keeras selle lihtsalt kinni, sest temal hakkas palav. Meil oli aga otsapealne korter. Niigi jahedavõitu. Tegin tihti elektripliidi praeahjus ahjukartuleid - siis sai tuba soojemaks. Üks tuba oligi. Mis ajad! Ühest kaugest elust... Iga õppetunni eest olen tänulik.

Nüüd praegusest elust. Joon hommikuti õunaäädika-meevett. Parandab seedimist ja puhastab organismi. Täna sai küll pisut kange teine. Lihtsalt oleks nagu äädikat joonud. Õnneks küll mitte sappi. Nagu Jeesus ristil. Temale pakuti ju neid jooke. Inimesed on julmad juba maailma algusest saadik.

Nagu need, kes feissbukis saasta jagavad. Ma ei mõista selliseid. On inimesi, kes häbistavad Jõulutunnelit, et paha olevat vaadata sellist nutulaulu ja riik peaks ise tervishoiu eest hoolt kandma ja annetustega kogutagu hoopis riigikogulastele palka. Kui rumal ja küündimatu!

Inimesed ise vajavad heategevust oma südametusnnistuse pärast. Tahame indulgentse osta. Minagi lunastasin oma patud viie euro eest.

Või siis näiteks levitada väga koledat fotot presidendist. Kõigist meist on võimalik sellise teha. ja kui ka president ei meeldigi (oen ise ka avalikult sellest rääkinud), siis institutsiooni vastu võiks ikka kübeke austust olla.

Aga minul on täna taas voodipäev. Mind, kellel ei tohi tavaolukorras köögis ühtegi pesemata teelusikatki olla, eilsed kuivanud praetaldrikud üldse ei häiri. Küllap nad millaski likku panen ja puhtaks küürin. Selle nimi ongi jõulurahu! :)

Kallist teist püha teile!

No comments:

Post a Comment