Monday, December 25, 2017

Karussell peatus

Jõulukarussell. Kuigi ma räägin pidevalt, et ei tee midagi kaasa, aga, seni kuni hing on sees, lähen paratamatult ja võib isegi öelda, et märkamatult sama teed, mida teisedki. Võiks ju tõmbuda nurka ja keelduda lastest, aga see oleks ka päris halb ja kurb. Oh jumal seda hala siis hiljem! Olen meisterhalaja.

Ammustel aegadel kujutasin ette, kuidas jõuludeks kütan soojaks kogu maja ja hoian lahti kõik vaheuksed, nagu oli ema-isa ajal. Siis kui mu lapsed ja lapselapsed koju tulevad. Nii pole läinud. Enam ei saa kõiki tubasid küttagi, sest vana küttesüsteem on lammutatud. Ise lammutasin, sest me ei vaja nii palju köetavat ruumi igapäevaselt. Ja lihtsalt ajaga ka kõik laguneb ja allakäib ja kaob... Kus need sõnad äkki pähe kargasid??? See on mingi tsitaat.

Ehk järgmisteks jõuludeks on soe esik ja uus vannituba?

(Pea valutab. Võtsin juba tabletti. Jutt võib olla väga hüplev ja õigekirjast ei hooli ma sugugi. Vabandust. Mu eesmärk on püüelda vaikimise poole. Lõpetada kirjutamine sootuks. Viimasel ajal ei lase ma luule vähirakkudel oma ajus võimutseda. Surman nad eos. Loodan et ühel päeval ei kirjuta ma ka enam siis sõnagi.)

Kuid see pole veel juhtunud. Seega. Üle hulga aja tegin ma jõulusööki. Mu uus ahjuputt valmistas suurepärase roa.

Eilne päev läks kütmisele ja toiduvalmistamisele. Tänane samuti. Nüüd ootab mind nõudepesu. Kuid kõik sujus. Traditsioonilist jõulutüli polnudki. :) :) :) Kohal olid ka täpselt pooled lapsed. Ehk seepärast.

Tasuta lõunaid pole. Maksan nüüd selle eest migreeniga.

3 comments:

 1. Pea vastu.
  Ja palun kirjuta edasi.
  On neid, kes Sinule toetuvad.
  Ja ikka ja jälle loevad.
  Tänumeeles
  Läänemaalt.

  ReplyDelete
 2. Mina igatahes loodan, et see ei juhtu veel nii pea... et Sa kirjutamise sootuks lõpetad... Mida mina siis lugema hakkan!?

  ReplyDelete