Sunday, August 20, 2017

Tibukollane öösaärk

Ma siiski hakkasin mustsõstraid korjama. Tol hommikul oli see lihtsalt ainumõeldav töö. Istuv. Põhipõhjuseks siiski põõsaste korrastamine. Need olid täiesti metsistunud. Oksad vastu maad, juured juba all, noored põõsad kasvamas. Millal see kõik juhtus?!

Lõikasin oksad, viisin lõkkesse, korjasin marjad. Osa jäi põõsasse, et hommikuti võtta oleks. See oli palav päev ja mul seljas vaid tibukollane sitsriidest öösärk. Nagu voodist tõusin. Tädi Nadja kingitus. Rinna eest nööbitav ja valge rüüsiga. Ühtäkki võtsin sellegi seljast. Kehal oli nii hea! Igatsesin alasti ujumist, aga see jääbki ilmselt tegemata.

Täna pidin marjad moosiks keetma. Kas ma tegin seda? Ma olin terve päeva voodis ja lugesin Eeva Parki. Jumala segaseks lugesin end. Siis hakkasin presidendi roosiaia ülekannet vaatama.

Kui Marko Reikopiga intervjuud tehti, läksime marru. Üheksasada huvitavat inimest ja ikka pean ma kuulama Reikopi naerust lämbuvat lolli juttu - SEE ON AMMU TEADA, ET EESTIS KEEGI ENAM RANNAS EI KÄI. et päevitamas käiakse lõunamaa merede ääres. Tule jumal appi!

Ärge muretsege, ma panin öösärgi pessu ja võtsin magamiseks ikka puhta. Äkki keedan homme moosi? Ülehomme oleks juba liiga hilja.

No comments:

Post a Comment