Thursday, July 6, 2017

See mees täna ei mängi

Kõpsutasin just kontsadel, kleidisaba peos hoides, tee pealt koju, sest Meeli autol põles üks kahtlane hoiatustuli, millest meie mõhkugi ei tea. Loodan, et autoke viis ikka ilusti kohale ja saab korda.

Tulime Henn Rebase kontserdilt, kus ta mängis oma seadeid Valgre muusikale ja Jüri Aarma heietas juttu. Väga hea oli, kuigi tundsin jälle seda sama tunnet, et ma olen ju tegelt hingelt ikka muusik, aga ilma vahenditeta - peitlita kunstnik. Nii minusuguseid nimetatakse.

Ma mõtlen siin praegu ennesõjaaegsele Eestile ja rahajõmmidele tollal. Kahte lugu rääkis Jüri Aarma ja kolmas meenus mul endal.

Läinud rahajõmm oma noore armukesega restorani ja Valgre mänginud orkestris. Jõmm öelnud: "See mees täna ei mängi! Mina maksan!" Liiga palju meeldis Valgre naistele ja seda ei kannata ju üks jõmmkärakas mitte.

Üks kröösus tõmmanud jälle kümnekroonise pooleks ja kleepinud süljega pillimehele otsaette. Teise poole viskas pärast. Noh, eks raha andnud ju kokku liimida. Enesehinnanguga on vähe kehvemad lood.

Ja mina tean lugu, kus peo edenedes öeldud: "Orkester põlvili, igale pillimehele viis krooni ja "Eestimaa, su mehemeel..."

Ei teagi, kas siis või nüüd, millal see jõmlus hullem oli?

1 comment:
  1. Aitäh, Anneli, oli elamuslik väljasõit!
    Aga viga ei tuvastatudki ja lambike kustutati.
    Järgmisel hommikul muidugi :)

    ReplyDelete