Friday, June 9, 2017

Lagrits ja apelsinimahl

Marko Reikop ütles kord oma saates (rääkides naeru kätte lämbumas, nagu tal ikka tavaks), et ta ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes lagritsaks sööks. Oi, kui vihaseks ma sain! Ise sööb küll oma Ringavaates igasugu sitta ja sitikaid. Kui ta ei naeraks pidevalt ja põhjuseta...

Istun, söön hommikusöögiks lagritsat ja joon apelsinimahla. Piinlik. Ostame poest mahla, endal rabarberid peenras. Aga ma võtan end kätte ja teen neist midagi. Pidavat väga palju mineraalaineid sisaldama need kevadised. Vanadel aegadel oli kevadine rabarberikook täiesti iseenesestmõistetav. Aga näe, ajad muutuvad.

Istun ja loen Marge Pärnitsa neoonroheliste kaantega "Varastatud kevadet", sest neoonroosade kaantega "Õnneks oled mul sina" on veel nii värske, et raamatukogus polnud. Võib-olla pole ka tellitud. Ehk müüakse Selveris. Ma ei tea, kas täin osta.

"Varastatud kevadet" tõrkus silm tükk aega lugemast, sest mulle ei meeldi sõna "varastama", nagu ka näiteks "piiluma", "uhke olema" , "valetama" jne. Lõpuks sain siiski endast võitu ja võtsin raamatu kätte. Väga ilus raamat on ja hea luule.

Ma istutan tühjale kohale ühe enelapõõsa. Täna taimepoest ostsin.

No comments:

Post a Comment