Friday, February 24, 2017

Klarnet kammertooni asemel

Esimene kuulmine. Eilsel kontserdil. Rahvusmeeskoori puhul. Viimases loos oli ka klarneti soolo, seega oli selline käik põhjendatud ning kõlalt kaunis. Kaunim kui häälega. Kuna oli selline seotud kava koos vahelugemistega, siis tavaline helihargi kopsimine oleks lõhkunud meeleolu, kuid klarneti vaikne duuuuuuuuuuuuuuu oli nii mahe.

Võib-olla on see laialt tuntud praktika, mida mina lihtsalt ei tea. Nagu laulmine nutiseadmetest. Mõnel mehel olid tavaliste mustade noodikaante asemel küll ka must, aga poole väiksem nutiseade. No selle kohta ütlesid ilmatargad kusagilt kõrgelt ülevalt mulle sinna alla sügavusse, et seda tehakse juba aastaid. Kuidas inimesed küll armastavad olla NII kõiketeadjad ja igal võimalusel seda eksponeerida.

Muusikas oli meloodiat ja harmooniat ja dünaamikat, aga rõõm ning tempo jäidki tulemata! Ehk siis mõni teinekord ja mõne teise helilooja puhul.

Samas. Kaks vene daami meie selja taga tõlkisid teineteisele ja polnud üldse pahased, et vene keelt absoluutselt ei kõlanud tol õhtul.

Ja enne kontserti paluti lugude vahel mitte plaksutada. Läks korda. Seekord. :)No comments:

Post a Comment