Wednesday, January 11, 2017

Vihakõne

Kuulasin täna Vikerraadio Reporteritunnis töövõimereformist. Et kursis olla. See puudutab ka mind. Tulemuseks on tugev peavalu ja iiveldus ja pahameel.

Esimest korda aktsepteerin Mallukat, kes saatesse kirja saatis ja väga mõistlikult argumenteeris psüühiliste häiretega inimeste töövõimetuse probleeme.

Tõepoolest. Mis kuradi töövõime hindamine? Kui ma oleksin töövõimeline, käiksin ma ju tööl ja saaksin palka. Elementaarne. Nii ma tegingi, kuni suutsin.

Miks on vaja kõike pidevalt reformida ja ümber teha? Lõhkuda valmissüsteem ja luua uus jälle? Selline pidev muutmine muutmise pärast  mõjub tundlikule närvisüsteemile väga stressavalt. Ärgu imestatagu, et psüühiliste häiretega inimeste arv kasvab. Mis sest, et su käed ja jalad on terved. Kui aju neid ei liiguta, siis sa ainult lamadki voodis. Ärgu tulgu keegi mulle selle koha pealt midagi õpetama. Palun! Ma saan väga kurjaks.

Kogu see maavalitsuste ja valdade asi ka! Kus on selle mõte? PAREMAD TEENUSED on see võtmesõna. Et kaob ajalooline valla nimi, pannakse kinni kool ja raamatukogu ja kauplus jne, Kas selle nimi ongi PAREMAD TEENUSED?

Selline auru väljalaskmine. Nüüd võtan tableti ja laman.

No comments:

Post a Comment