Friday, January 27, 2017

Igasugu seisundid

Kuulates tarkade ja tuntud inimeste jutte, saad ise ka endast paremini aru ja mõistad asju, mis sinuga toimuvad. Need kummalised seisundid, millesse vahel langed.

Täna hommikul oli mul sünnieelne üsasisene seisund, kus lebasin kinnisilmi ja kronksus teki all, ümberringi vaikus (Kuigi oleksin pidanud kuulma ema südamelööke, vist 90 või isegi 120? detsibelli, aga ei kuulnud. Seda ema südame rütmi otsivat pubekad hiljem tümakast.) Hea ja kaitstud oli olla. Ei ühtegi halba mõtet peas.

Kunagi teismelisena sõitsin "posti tooma". Meie postkast oli kilomeetri kaugusel kolhoosilauda räästa all koos teiste külaperede omaga. Udune suveilm oli. (Täna on ka udune. Need udused on kahtlased, võivad su seisundisse viia.) Tulin ratta pealt maha ja justkui kangestusin. Rõskes vaikuses polnud ühtki häält ega inimest, ainult vaikus. Tundsin mingit seletamatut osadustunnet kõiksusega ja teadsin vastuseid kõikidele küsimustele.

Jõudsin ikka ajalehtedega ilusti koju tagasi.

Esimest aastat Tudulinnas õpetajana töötades (Tule jumal appi, ma oli alles üheksateist!!! Mis õpetaja!) panin ahju kütte ja ise läksin suusatama. Noore inimese rumalus. Kes siis küdeva ahju juurest ära läheb! Et suusatan tunnikese, kuni ahi köeb. Sõitsin, sõtsin ja siis jäin loojangut vahtima. See põles ka muidugi täiega. Enam ei suutnud liigutada. Teadsin, et kodus ootab ahi kinni panemist, aga muudkui vahtisin seni, kuni kustus taevas ja kustus ka ahi.

Siis sain jälle jalgu liigutada ja koju suusatada.

No comments:

Post a Comment