Saturday, December 24, 2016

Üksikutele ja haigetele

Minu jaoks on jõulud üksikute ja haigete aeg. Olen isegi praegu haige, mingi viiruse külge korjanud. Helsitasin pojaperele, et ärgu tuldagu. Pole vaja kolmekuust last, kes ka veel pisut haiglane, solgutada ja minu käest jumal teab mida lisaks saada.

Hetkel olen ka üksi, aga mitte üksik. Õnnetu pole, aga teie, kes te olete... Ma puhun teie purustatud südamele, ma salvin mõttes te hingehaavu. Panen oma jaheda käe (mul alles palavik ilmselt tõuseb) teie laubale, keedan vaarikavarreteed, istun voodiservale ja lohutan, kuis oskan.

Ma võin seda teha, sest olen ise hoitud. Mis see inimeseks olemine muud on, kui märgata neid, kes sind vajavad ja teha nii palju, kui on su võimuses.

Nüüd ma tahan lihtsalt lamada. Mingil ajal lülitan teleka sisse ja loodan näha sealt midagi hingele. Ja teile, kes te olete jumal teab kus ning igatsete veidikegi mõistmist, hoolivust, õrnust, just teile kuulub mu süda. Teieni küünitan läbi kauguste oma kallistuse.

Ega nüüd ometigi liiga imal saanud? Kaugelt näha, et haige vanainimese lalin. :) Isegi saan aru, aga nii ma hetkel mõtlen.

2 comments:

  1. Aitäh, armas Anneli, sain Su kallistuse kätte! Ole hoitud ja terve!

    ReplyDelete
  2. Tänan heade soovide ja kommentaari eest! Sina ja Meeli olete mu kuldkommenteerijad! :)

    ReplyDelete