Friday, November 25, 2016

Tänased assotsiatsioonid

Kõndisin täna mööda majast, mille teeäärsed suured kased on maha võetud. Ammu juba. Siis meenuski aastatetagune lugu Läänemaalt.

Töötasin ühes põhikoolis Haapsalu lähedal. Imeilus koolimaja. Ehitist ma mõtlen. Meil oli seal üks pensionärist suurilmadaam (eesti fill ilmselt) meelitatud tunde andma. Maakoolides on ju alati häda nende õpside leidmisega.

Novot ja see daam (heas mõttes) oli ostnud teeristis ühe vana talukoha, mida ääristas kõrge võimas kuusehekk. Haapsallu sõites me kõik nägime seda ja olime vaatega harjunud. Ja äkki ühel päeval olid kuused kadunud. Kollane majake seisis kuidagi üksi ja alasti ilmarahvale vaadata. Tundsime ennast justkui puudutatutena. Kuidas siis nii???

Meie ilus ja lihtsameelne Liili võttis asja õpetajate toas jutuks: "Issand, mida te olete teinud? Kuused maha võtnud?"

Suurilmadaam (ta oligi ikka maailmas ringi käinud ja kandis pärlitega tikitud ridiküli ka veel) ajas end puhevile ja kähvas: "Mis see TEIE asi on, mida MINA OMA õue peal teen!!!"

Me ei osanud möh ega mäh öelda. No õige jutt ju! Küllap ta oli seda etteheidet eelnevalt kordi kuulnud ja siis nüüd kehtestas ennast. Tõepoolest, kelle asi see on, aga me olime vaatega harjunud ja nüüd võeti see meilt ära.

Ma loodan, et sel daamil kanalisatsioon ikka funkab, sest oma suurilmalikul moel teatas ta kord: "Oh minul lähevad kõik näopuhastusvatid WC-potist alla!"

Annaks Jumal, et ei ummistaks!!!

PS. Kui daam ikka veel siinpool koos meiega on. Igal juhul on head mälestused temast minuga.

No comments:

Post a Comment