Thursday, November 24, 2016

Liiga palju

Viimasel ajal on minu jaoks maailmas liiga palju raamatuid. Oli juba varemgi. Siis, kui varastel nullindatel kirjastuses müügijuhina töötasin. Aastaga sain selgeks, et see töö ei sobi mulle. Ma tahtsin kõik maha müüa, et plats oleks puhas, aga nemad trükkisid pidevalt juurde... Nagu võitlus tuuleveskitega.

Viimati Tallinnas Rahva Raamatus ei läinud enam riiulite vahelegi mitte. Istusin vaid kohvikus ja sõid pardirinda.

Samas ma mäletan neid aastaid, mil raamatupoe külastus oli suursündmus ja alati oli mul mingi raamat, mida tingmata osta tahtsin ja kui seda endale lubada sain, olingi õnne tipul.

Nüüd lihtsalt ei mahu raamatud enam kusagile. Riiulid on pungis. Lugemisvara hangin raamatukogust ja ostnud pole ma ammugi.

Täna vaatasin Selveri raamatuletti. Juba seegi näis üüratu. Sofi Oksanen "Norma". Tunnistan, et mulle on meeldinud vaid "Baby Jane" ja kirjaniku imidž. Siiri Sisasklit oli armas vanaemale pühendatud raamat. Selle panin kõrva taha. Tegin lahti "Volgi naljad" ja lugesin. Oligi naljakas.

Teen siinkohal väikese ümberjutustuse. Mees võtab uue naise ja siis naine hakkab ühel õhtul uurima, et palju mehel on enne teda naisi olnud. Mees algul puikleb, aga kui naine ei jäta, siis vihastab: "Esimene, teine, kolmas, neljas, viies, kuues, sina, seitsmes, kaheksas, üheksas...."

Sisseostu tegin siiski - ostsin lõpuks kaks sügavat klaaskaussi. Salati ja magustoidu tarvis. Varsti on vaja naabrid külla kutsuda. Meil tuleb piisonirohuviina avamispidu.

No comments:

Post a Comment