Saturday, October 15, 2016

Tuhandeks! Tuhandeks!

Mul on pidupäev, sest klaviatuuri pealt ja sõrmede alt lendab virtuaalilma tuhandes blogipostitus. See tuhat tuleb jagada nelja aasta peale laiali.

Et mitte pateetiliseks muutuda ja peret, sõpru ning lugejaid tänamisega tüütama hakata, jutustan lihtsalt ühe lõbusa loo meie perekonnafolkloorist, mis on suust-suhu läbi põlvkondade minuni jõudnud. Lugu haakub sõnadega "tuhat, tuhandes, tuhandeks".

Olnud ühes talus seatapp ja kuna peremees ise torkaja polnud, kutsuti vastav mees küla pealt. Töö tehtud, värske maks praetud, lauas istutud, söödud, asunikki tühjaks joodud, asutas torkaja-mees kodu poole.

Komme nõudis, et vaevatasuks antakse ka tükk liha kaasa.  Ulatabki siis perenaine lihakäntsaka torkajale, ise küsides, et kas sellest on küll?

"Tuhadeks, tuhandeks, armas perenaine!" vastab mees kähku, aga minnes pomiseb endale habemesse: "Susi koinigu sind läbi kadakapõõsa!"

Ei tea, kas oligi lihatükk sobimatult väike või mees lihtsalt ahnet-kätt. Võib-olla ka ei julenud öelda. Mul tuleb seda tihti ette. Pikaldase inimesena kargavad mullegi õiged ja vaimukad vastused pähe vahel alles aastate pärast.

Vanu ütelunge tasub aga meeles pidada ja elus hoida!No comments:

Post a Comment