Friday, January 8, 2016

Külm, aga muidu soe

Indrek Kalda ja tema poja Paul Kristjani kontsert Saka rahvamajas. Üheksatesit inimest. No võib-olla mõni ei tulnud külma pärast. Mõni lihtsalt ei teagi sellist lauljat. Meie teame. Plaatki olemas. Kuulasin enne kontserti üle veel ka.

Sakal on alati tore. Kohvi pakutakse ja puha. Pererahvas on tuttav. Ahi küdes ja õliradikas oli nööri otsas ja enne kontserti pandi mingi gaasielukas ka käima, mis korraks lõi toa päris soojaks. Undas, mis kole. Kartsin kohe teist, et paneb maja põlema, aga ei pand.

Pärast läks jahedaks jälle, aga pugesin mehele muudkui aga lähemale ja lõugasin kaasa laulda. Seda ma teen alati, kui vähegi võimalik.

Peale kontseri käisin meeste vetsus, sest seal oli tõeline saun. Sain sooja kontidesse ja uue kogemuse. Meeste vetsus ju tavaliselt ei käi. Ma ei tea, miks neil just SEE koht kõige soojem oli. Vahet pole.

Noh ja muusikud mängisid mõnusalt lõdva randmega. Isa viiulit, poeg kidrat. Selline ilus poiss, muigas muudkui ja tegi kõik, mis isa ütles. Pille tuli iga loo tagant loomulikult häälestada. Külma pärast.

Ma vahel mõtlen, et need lõunaosariikide (Lõuna-Eesti) inimesed on palju lahedamad kui virukad. Juba oma keele tõttu. Ma olen ka lõunamaa juurtega, võib-olla seepärast tunnen veel omad ära.
1 comment:

  1. Tundub, et oli tore :) nii ma arvasingi ja olime täitsa tulemas, sest mulle Indrek Kalda meeldib kohe päris hästi, küllap meeldiks tema naeratav poeg ka, aga tema ma kahjuks ei tunne. Aga meie auto keeldus tööle hakkamast, tegi paar korda turts ja oligi kogu moos... külm ju ja auto pole ka enam poisike...
    Aga nende lõunamaa ja põhjamaa inimeste kohta olen kuulnud sellist teooriat, et Lõuna-Eesti inimesed on nagu liiv - pehmed ja paindlikud - liiva peal kasvanud ju. Põhja-Eesti inimesed aga jälle kõvad, karmid ja paindumatud - nagu paas.
    Ei saa kindel olla, kas see teooria ka paika peab, aga vahel tundub küll, et nii ongi...

    ReplyDelete