Wednesday, January 13, 2016

Armas LumeJumal!

Ma väga alandlikult pöördun Sinu poole. Tead, ma olengi üks igavene argpüks, kui tegemist on minust võimsamatega. No ikka kõvasti võimsamatega. Nagu näiteks Loodus.

Armas LumeJumal, kas sa üldse läbi selle paksu valge olluse näed, mis all maa peal toimub. Lund on juba sitaks küll ja küll. Mis sa tast raiskad! Nüüd on maapinnal soe tekk peal.

Alguses on küll tore. Tänagi ajasin veel üsna innuga, aga varsti on perse majas. Puude oksad hakkavad murduma. Üks talv kukkus mu õuemänni küljest suur ilus alumine oks. Lumeraskuse pärast. Ma ei öelnud Sulle midagi, kannatasin ära.

Ei jaksa hakata neid katuseid jälle lumest rookima, lamedad, nagu nad meil on.

Ja liiklus! Inimesed on niigi albid, ei pea talveolusid miskiks. Kihutavad ennast ja teisi vigaseks või surnuks. Ja nüüd minu lumepalve:

Armas LumeJumal, kes Sa oled taevas! Pühitsetud olgu Sinu nimi! Sinu lumi tulgu, sinu tahtmine sündigu. Anna meile meie igapäevane lumi paari päevaga kätte, et meie teed puhtaks roogiksime ja siis nii jääkski! Ära saada meid katusele lund kühveldama, vaid  päästa meid hilisemast seljavalust, sest Sinu päralt on lumi ja tuisk ja sula. Igavesti. Aamen.

3 comments: