Wednesday, December 23, 2015

Tere, minu inimesed!

SIIN on tõesti tõeline jõulurahu. Valge puhas leht. Kirjuta, mida iganes soovid. Piilusin korra ukse vahelt feissbukki ja läksin kohe vihaseks.

Kuidas teid lohutada? Teid, kes te lund ootate. Arvan, et pärast mõnda lumeta talve hakkaksin ka mina taas ootama. Või mine tea. Kord maitse suhu saanud, kui inimlik on sooja ilmaga oma aktiivmajas elada, no mitte külma ei taha.

Teadmiseks, et vastandiks tänapäeval ehitatud energiasäästlikele passiivmajadele on minu oma eelmisel aastatuhandel ehitatud nn aktiivmaja, mis aktiivselt kogu soojuse välja laseb oma lugematutest suurtest akendest.

A soojusta ära, ütlete. Ärge parem proovigegi. Mõned tõesti hakkavad mulle õpetama, et tee nii ja tee naa. Ma saadan nad teadagi kuhu. Kolm põhjust: ma kas ei taha teha, ei ole veel jõudnud teha või pole mul võimalust. Nii, et vaikige.

Muretsen põllumeeste pärast. Et kuidas lumeta talv orastele mõjub.

Aga muidu läheb mul hästi. Saan magada. Teen seda hästi palju. Siis tõusen üles ja kõpitsen siit ja sealt. Eile kõpitsesin liigagi, tegin seljale haiget.

Kell kuus vaatan türgi seepi nagu mingi vanamutt. Film ei meeldi mulle enam, sest valesid inimesi tapetakse ja üldse pole rahul muidu ka.

Kutsed aastalõpuballile ja Hennessy aastalõpukontserdile on käes. Armas, et ikka kutsutakse. Loodan väga, et minust ka minejat on. No viimastel aastatel on ikka olnud. Võib-olla lähen lava taha ja kallistan Dianat. Ma ei saa öelda, mille eest.

No comments:

Post a Comment