Wednesday, December 23, 2015

Raamatud, raamatud...

Täielik nuhtlus. Isegi magamistoas on raamaturiiul. See on veel eriti halb. Ma ei osta raamatuid viimasel ajal üldse, aga kümmekond on ikka hiljuti lisandunud. Mõne ostmist kahetsen. Oleks võinud raamatukogust võtta, aga mõned autogrammiga on väga kallid.

Osa on tüdrukute kirjandus. Peamiselt inglisekeelne. Aga kas nad oma raamatutelt tolmu pühivad? Kolm korda võite arvata. Mina ka ei pühi. No vahel harva. Viimses hädas. Seekord saabub viimne häda ilmselt homme - jõululaupäeval.

Vahet pole. Mul pole niikuinii muud plaanis, kui oma korras tubades lihtsalt lasta endal hea olla. Kui külalisi pole oodata, siis saab korras tube nautida ja see mulle meeldib.

Siis võib-olla suristan natuke tolmuimejagagi. Inimesed võtavad raamatud riiulitest välja ja klopivad neid ükshaaval. Mul pole absoluutselt tolmupühkimisgeeni. Kõik on muidu korras, aga tolmu võime leida nii klaverikaanel kui ka telekaekraanil ning LOOMULIKULT raamatutelt!

Ma saan aru, miks on vaja raamatukogutuba. Aga noh seal peab ka ju vahetevahel ikka tolmutama. Aga muidu lööd lihtsalt ukse kinni ja unustad ära.

Kusagil hakkas silma, et mida ometigi vana-aastaõhtul kanda? Seljas, ma mõtlen. Nagu kleiti, mitte nagu seljakotti. Mul pole mingit muret sellega. Tean täpselt, et kannan öösärki ja hommikumantlit.

Nüüd ma võtan ette teraapilised mandalad. Ärge jumala pärast feissbukki vaadake! Seal on hullar lahti. Üks jõulusoov ajab teist taga.

No comments:

Post a Comment