Saturday, December 12, 2015

Pidu!!!

"Mina ei ole tegelikult üldse rahvamajainimene," ütles kunagi üks mu õige tark ja intelligentne ja peen ja ilus (endateada) kolleeg pepsilt. Noh ta on kohaliku tolmu ammu jalgelt pühkinud ja hõljub juba kõrgemates sfäärides. Tütrest sai doktor. Mitte, et seob näppu, vaid teeb teadust ikka.

Mina olen väga rahvamajainimene. Ma olen igasugune inimene. Kui mul tuju on. Näh! Täna jälle üks kahtles, et mis jutt see on, et elan üks päev korraga, et tervis paha ja blaa-blaa- blaa... No kui ma juba olen suuteline kodust väljuma, siis on pilt üsna hea tõepoolest. A tulge vaadake, milline ma kodus välja näen. Uskuge, te ei taha näha!

Läksime siis enda teada täna Atsalama segakoori kontserdile Mäetaguse rahvamajja. Oli korra mõte, et pistan segakoorilauliku kotti, et kui hakkame koos kas Mesipuud või Tuljakut laulma, siis võtan noodi ette. Mul peab alati noot olema. No ei võtnud kottigi ma kaasa. Laulsimegi Tuljakut. Mulle pole see aldi hõissa ja hõisassa iialgi pähe jäänud. Ei jäägi.

Tore kontsert läbi, emotsioonid käes, haarasime garderoobist mantlid, et koju minna. Kus sa sellega! Koorilauljad seisid ukse peal, et ei lähe kusagile. Marss peole!

Missugune laud! Nagu presidendi vastuvõtul!

See pole veel kõik! Siis tuli mees nagu orkester ja läks tantsuks.

Täielik imedemaa! Kõht täis. Tuttavatega kallistatud. Uusi tuttavaidki saadud. Rumbatatud ja sambatatud. Kahjuks olid mul saapad jalas ja hirmus palav hakkas tantsides.

Täna olevat muide Ernesaksa 108, ütles Hirvo Surva.

No comments:

Post a Comment