Tuesday, December 15, 2015

Nüüd läheb heietamiseks

Mul on talvepuud õigesse kohta tassitud ja hallitanud hein lõkkes põletatud. See oli ikkagi pea kaks tundi aktiivset füüsilist tööd! Puud sülega ja hein hanguga. Mul peab ikka midagi käes olema. Mina pole see mees, kes siisama jooksmas käib või jõusaalis teiste higi ja peeru sisse hingab. Oma raha eest.

Jalgrattast on küll kahju. Kükitab seal ja keegi ei sõiduta teda. Nüüd on isegi kergliiklustee olemas, kus võiks sõita, aga siis jääb jälle koer koju vinguma, et teda ei võeta. Ma siis parem ei lähegi.

Tööd tehes mõtlesin igasugustele asjadele. No põhiliselt ikka veel laulmisele ja kirikule. Vat vahel ei anta kohe asjale õnnistust kaasa ja siis see jookseb rööbastelt maha. Mõni projekt noh! A küllap siis ongi nii määratud. Mul juhtub seda küll suhteliselt harva ja siis ma olen pehmelt öeldes häiritud. Aga ma tean, et pärast ebaõnnestumist ootab kusagil nurga taga taas mõni õnnestumine ja vastupidi.

Eelmise aastatuhande lõpu kirikubuumi ajal olin ma ühes väikeses armsas kirikus organist. Klassiõpetaja olin ka. Tahtsin teha jõulukontserdi kirikus. Lapsed laulavad altaritrepi peal ja mina mängin rõdul ja külarahvas võib ka tulla.

Küsisin lapsevanematelt, kas see sobib. Et kui keegi on nii veendunud ateist, et ei taha last ega ennast kirikusse lubada. Selle peale vastas üks isa. Noor turd, üldse mitte aatemees, pigem ikka selline kõvamees ja rahamees, et noh need seisku siis kiriku nurga taga nii kaua.

Kontsert läks korda.

Tulin siis tuppa pärast tööd ja tahtnuks nagu midagi süüa või nii, aga külmkapp praktiliselt tühi. Ja mulle meeldibki see! Sain siiski kruusitäie keefiri kahe supilusikatäie pruuni surkruga.

Nüüd siis ahi kütte ja ise ahju peale lebama ning raamatut lugema. Andrus Kasemaa "Minu viimane raamat".

Ja peagi ongi käes türgi seebi aeg. Selline rahulik jõuluootus. Ei mingit rabinat. Rahu ja enesesse vaatamine. Ükspäe tahan minna surnuaiale, otsida üles tädi Miili ja onu Joosepi hauad ning panna küünlad põlema. Ehk leian, sest sain õpetust.

Oh jaa! Need tuled tuleb akende külge vedada. Rombikujuliselt. Selle teen kõigeealt. Valgust peab ikka olema.

No comments:

Post a Comment