Sunday, September 13, 2015

Kuidas valmistada endale magustoit, mis on üks õige magustoit

Las mees ostab õhtul Alma Muah! Caffe Latte koorejogurtit. Ise küll ära ostma hakka. Sorry, ma ei oska Caffe e peale seda kriipsu mitte kuidagi teha. Mitte ei tea, millise klahviga.

Siis on hea, kui on pika varrega latte lusikas. Mul on. Laps kinkis kaks tükki - üks varre otsast hõbedane, teine kuldne. Kole kallid. Ütleks firma nime ka, aga pole kusagil kirjas. Selle pika varrega lusikaga on hea jogurtitopsis segada. Ära kusagile välja küll kalla, siis on jama.

Õh, kuidas mulle ei meeldi, kui õlu pudelist klaasi kallatakse. Igal õhtul pean ma seda nägema. Mina tahan ikka ainult pudelist juua oma Ginger Joed.

Aga edasi. Siis võta konjakit baarikapist. Kõige parem on muidugi Chrisi kingitud MARTELL COGNAC  FONDEE (jälle see kriips) EN 1715 V.S.O.P. MEDAILLON, aga seda on juba kõvasti alla poole pudeli.

Noh ja valadki tubli sortsu jogurtitopsi. Seal on parasjagu ruumi jäetudki konjaki jaoks. Segad ära ja lähed teleka ette pleedi alla. Jalad tõstad üles vastu aknaraami ja vaatad midagi head - Downton Abbeyt näiteks.

Sama saab teha ka Vana Tallinnaga, aga selle pudel on tühi. Ise poodi alkoholi ostma ei lähe ka. Ainult, kui kingitakse. Muide, Vana Tallinna puhul sobib maitsestamata jogurt.

See, et mul on keedetud juurviljad potis, ei tule meeldegi. Homme püreestan need koerale.

Ilusaid magustoiduelamusi ja elagu alkohol!


2 comments:

  1. No seda magustoitu peab proovima! Pole kunagi selle peale tulnud, et Vanakest või veel hullem - MARTELL COGNAC FONDEE EN 1715 V.S.O.P. MEDAILLON'i jogurtiga süüa või juua!?

    ReplyDelete
  2. Sa pead seda proovima. See mäng väärib küünlaid. See on ammune retsept. :)

    ReplyDelete