Thursday, September 3, 2015

Krantsirahva punklaulupidu

Krantsirahvas pole üldse halvusav termin. Algallikat enam ei mäleta, aga nõus olen küll. Krantsirahvas on segatud verega tugev ning vastupidav rahvas. Oleme ju sellised? Balti aadlilt ja karile jooksnud laevade kaptenitelt häid geene saanud.

Mina pole hingelt ega ihult kunagi punkar olnud, kuid mulle meeldib nende välimus. Mulle meeldib, kui on musta seljas, kette kaelas ja tumerohelisi harju peas.

Ja igasuguseid laulu- ja tantsupidusid meeldib mulle kodus diivani pealt ka rohkem vaadata, kui massi hulgas trügida. Uskuge mind, mul on nii palju fantaasiat, et saan tunde kätte küll.

Krantsirahvale meeldib klähvida. Kui pole parajasti vene võimu, mille vastu isamaaliste lauludega minna, siis sobib oma valitsuse ja riigikogu peale haukuda küll.

Praegu kõlab insener Garini hüperboloid. See on mulle ja Viidingu luuletus ja Pussy Rioti kooriosa ja need naised, kes näevad lihtsalt värvilistena nii ilusad välja.

Noh ja mis mulje jäi? Et inimesed tahavad lihtsalt ilusat laulu laulda ja käest kinni kõikuda. No viimase laulu põhjal jäi küll selline mulje. See viimane insener Garini hüperboloid kõlas sama ilusti kui Mu isamaa on minu arm vene ajal.

Ilus värviline klounaad see tänane.

No comments:

Post a Comment