Monday, February 24, 2014

4.päev – neljapäev

Hommikul üsna vara saan ma telefonikõne.

”Ma helistan teie ajalehekuulutuse peale,” ütleb meeshääl. 

Mida kuradit? Siis tuleb meelde. Ma panin ju Maalehte kuulutuse: 

Otsin oma kolmandat ja ühtlasi ka viimast meest SELLES ELUS. 

Mitte, et ma tegelikult otsiksin, aga... Noh huvist, et kuidas meesteturul seis on parajasti. Haiglas olles põnev tegeleda sellise uurimistööga ju. Ja lisasin omateada ainult meiliaadressi. Kuidas nad mu telefoninumbri avaldasid? Loomulikult ma selle kusagile kirjutasin, kui internetis vastavaid kastikesi täitsin. Olin alguses päris pahane. Telefon oli sõna otseses mõttes tuline mu käes. 

Päev möödus kiiresti. Vesteldes seitsmekümneste härrasmeestega, kes tantsupartnerit otsisid ja üle kuuekümneste tõsiste töömeestega, kellel supikeetjat tarvis. Mõni tahtis lihtsalt naist. Polevat võtta. Kes ei tahtvat maale tulla, kellel viinaviga. See oli mulle üllatuseks, kui palju mehed kaebasid naiste viinalembuse üle. Rääkisime, mitu tonni üks mees räime välja püüdis ja muud sellist meestejuttu. Ühel papil oli maja maha põlenud. Elab praegu hooldekodus. Kui ta sai aru, et ma teda enda juurde ikka mitte kuidagi võtta ei taha, pahandas ja pani toru ära. Üks Pärnu kandi mees kaebas, et neil olevat täiesti tupevaba küla. Saaks ainult naise kusagilt. Normaalse. Kasvõi kaheksa aastat vanema. Aga sellise, kes enam haiget ei teeks. Ei jõua enam haiget saada. Palju kuulsin ja kuulasin ma tol päeval. Nagu mingi usaldusliin.

Pärast  õhtusööki lähen taas arvutit küsima. Vastik Prillidega Nähvits ei kavatsegi mulle seda anda. Tema järgib seadust ja ei taha töökohast ilma jääda. Selge. Tulen tulema, ei hakka seletama, kuigi tahaksin teada, kas mu meiliaadressile on ka mõni pakkumine tulnud. Kolmanda mehe osas.


Aga mul on raamat lugeda – E L james ”Viiskümmend tumedamat varjundit”. Paras hullaris lugeda. Kuna rahustid on ka libiido maha keeranud, siis saab lugeda täiesti erutusvabalt. Vaata, et lausa metatasandil. Õige harva tahaks iriseda, aga ma ei hakka. 

Õpin hoolega pähe, et mul on homme lapse sünnipäev. Et ma ei unustaks helistada.

No comments:

Post a Comment