Saturday, February 22, 2014

2. päev – teisipäev

Uinun küll ruttu, aga ärkan enne kahte öösel. Enam magama ei jäägi. Valja norskab ikka täiega. See hirmsasti häirib. Ma norskan ise ka. Pärast medikamente algas mu norskurikarjäär. Keerutan ja mõtlen. Kuidagi jõuan hommiku ära oodata. Olen kurnatud ja morn. 

Täna on tööl see rõõmus blondeeritud ja jõulise meigiga sanitar, kes küsib minult säravalt: ”Kas sa mulle topsi pissisid?” Pissisin, pissisin. Kohe hakatakse ka veenist verd laskma. Noor ilus õde teeb seda väga professionaalselt. Tunnustan teda hea sõnaga. Ta on rahul.

Hommikusöögilauas põrnitsen ja putru ei taha. Minu paremal käel istub ümar kiilakas esti keelt kõnelev mees, kelle perekonnanimi on midagi Lüpsiku ja Kopsiku vahepealset. Aga minu vasemal käel istub Rets. Võin vanduda, et ta on vangis olnud. Alati triibulises meremehemaikas, kuigi sööklas on suht jahe. Ihu täis tätoveeritud. Rets ei räägi, ainult uriseb. Koristab laualt toidunõusid ja on vihane, kui need on hooletult pandud või pole järele jäetud toitu ämbrisse kraabitid. Rets armastab korda. Minu vastas istub Viltuse Suuga Naine, kelle jutust ma aru ei saa ja kes kaks korda küsib, kas mul on arvuti kaasas. Nad kasutavad vene keeles arvuti kohta mingit sõna, mida ma ei saagi selgeks. Noh, kompjutr öeldakse muidugi ka. Viltuse Suuga Naise kõrval istub Igiliikur, kes muudkui kõnnib päevad otsa mööda koridori. Tal on ühe Eesti kuulsa rahatuusaga sama perekonnanimi, aga eesti keelt ta küll ei oska. Ja laua otsas istub Aspen 1980 ehk Kollane Dressipluus. Selja peale on kirjutatud Aspen ja ette 1980 ja ta on Väikesest Ilusast Hiirekesest väga huvitatud.

Õhtul pärast sööki lubatakse mul arvutit kasutada. Tegelikult ma võiksin seda palatis kasutada kogu aeg, aga arvuti aku ei pea. Mu antiikarvar töötab ainult siis, kui juhe seinas. Pistikupesad on aga teadagi ainult koridoris. Aspen 1980 vaatab üle mu õla ja lubab ka selle arvutiasja ära õppida. Õpid sa jee...

Mu Armas Sohimees toob mulle prillid ja kampsuni. Ja muidugi oma hesat südamest ka kommi ja murakamoosi. Kommid söön kohe ära, et neid rohkem poleks. Moosi annan sanitarile. Klaaspurgid pole lubatud. See on tegelikult plastmassist, aga ma ei viitsi seletada. Olen solvunud, kui ükskõikselt sanitar selle vastu võtab. Ootasin tänu.


Õhtul saan oma peti. Jälgin salamisi Kükitajat. Kükitaja on noormees, kellel käivad tikid peal. No see on minu pandud diagnoos. Igatahes teeb ta sundliigutusi, peamiselt kükitab aeg-ajalt. Muid liigutusi on ka repertuaaris. Kükitaja teeb enne mitu ringi ja mitu kükki, kui julgeb oma piimakruusi võtta. Püüan teda väga diskreetselt vaadata, et ta ei ehmuks. Keegi muu temast välja ei tee. 

No comments:

Post a Comment